Kam naudojamas Dolmen?

Skausmas – tai nemalonus, diskomfortą sukeliantis pojūtis organizme. Skausmo atsiradimas dažnai reiškia, kad esama sutrikimo. Skausmas gali atsirasti staiga arba lėtai, jis gali būti ūmus arba lėtinis.

Ūmus skausmas

Ūmus skausmas prasideda staiga ir paprastai būna aštrus. Jis įspėja apie susirgimą arba pavojų organizmui. Ūmus skausmas gali atsirasti dėl šių priežasčių:

 • nelaimingas atsitikimas
 • chirurginė operacija
 • lūžis
 • odontologinė operacija
 • nudegimas ar įpjovimas
 • skausmingos mėnesinės

Ūmus skausmas gali būti lengvas ir trukti tik kelias minutes, bet gali būti ir stiprus, trunkantis kelias savaites. Ūmus skausmas paprastai trunka tol, kol nepašalinama pagrindinė jo priežastis.

Tačiau negydomas ūmus skausmas gali išsivystyti į lėtinį, kuriam reikalingas kitoks gydymas.

Dolmen – greitai veikiantis skausmą malšinantis vaistas, lengvo ir vidutinio stiprumo raumenų skausmui, skausmingų mėnesinių (dismenorėjos), dantų skausmui malšinti.

Kas yra uždegimas?

Uždegimas – tai organizmo atsakas į dirgiklius, kurie pažeidžia jo audinius.

Tipiški ūmaus uždegimo požymiai:

 1. skausmas (dolor)
 2. šilumos ar karščio pojūtis pažeistame plote (calor)
 3. odos aplink pažeistą plotą paraudimas (rubor)
 4. patinimas (tumor)
 5. funkcijos netekimas (functio laesa).

Paraudimą ir šilumos pojūtį sukelia padidėjęs į pažeistą plotą pritekančio kraujo kiekis, o patinimas – skysčių ištekėjimo iš kraujagyslių pasekmė.

Atsiradus uždegimui, iš baltųjų kraujo kūnelių išsiskiriančios medžiagos mažina skausmo receptorių dirginimo ribą arba net pačios gali sukelti skausmą.

Dėl penkių išvardytų priežasčių, o ypač skausmo, varžomas uždegimo apimtos kūno dalies judėjimas, todėl atsiranda funkcijos praradimas.

 
 
 
Apatinės
galūnės trauma
Ūmus kelio
skausmas
Ūmus strėnų
skausmas